Забудьте про зонд: створили надувну пігулку, яка діагностує хвороби шлунку

Ковтати зонди дял діагностики хвороб шлунку більше не потрібно. Вчені з Массачусетського технологічного інституту створили пігулку. Вона за структурою схожа на желе і може роздуватися до розміру м’ячика для пінг-понгу після того, як потрапляє у шлунок.

Ці пігулки можна використовувати для моніторингу пухлин або виразок, пише журнал Nature Communications.

Читайте також: Популярна їжа може містити інфекцію, що призводить до зараження крові та смерті

Розробка складається з двох видів гідрогелю: внутрішній шар складається з абсорбуючих часток, а зовнішній – із захисної мембрани. Завдяки цьому пігулка може швидко збільшуватися у розмірі та не зможе покинути організм. За 15 хвилин пігулка у водному розчині, що нагадував шлунковий сік, збільшувалася у 100 разів.

Надувна пігулка складається з двох видів гідрогелю
Надувна пігулка складається з двох видів гідрогелю

Дослідники вбудували всередині пігулки температурні датчики, які зможуть моніторити наявність бактерій та вірусів в організмі.

Вчені зазначають, що розробка може перебувати в організмі протягом місяця. Відтак, впродовж цього час вона буде спостерігати за здоров’ям пацієнта.

Дослідники провели експеримент над свинями, чиї шлунки та кишківники є дуже подібними до людських. Після того, як надувні пігулки згодували тваринам, вчені змогли спостерігати за щоденної поведінкою тварин протягом 30 днів.

Пігулка допоможе діагностувати хвороби шлунку
Пігулка допоможе діагностувати хвороби шлунку

Винахід є досить міцним – пігулка може витримати регулярні скорочення у шлунку.

Розробку можна видалити з організму, випивши розчин кальцію. Останній допоможе пігулці зменшитися до початкових розмірів та безпечно вийти з організму природнім шляхом.

За словами вчених, згодом пігулки, які будуть містити маленькі камери, може буде використовувати для відстеження пухлин або виразки.

Надувна пігулка може збільшуватися у 100 разів
Надувна пігулка може збільшуватися у 100 разів

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *