Євросоюз не має наміру включати Україну до свого складу до 2025 року

Європейський Союз готується оголосити 2025 терміном для наступної хвилі розширення, але суперечки на Балканах можуть утримати справу.

Про це повідомляє Euobserver.

«У партнерів з Західних Балкан тепер є історичне вікно можливостей. Вперше їх перспектива приєднання має найкращі тимчасові рамки. Чорногорія і Сербія мають бути готові до членства в ЄС до 2025 року», – йдеться в повідомленні.

За даними журналістів, Сербія і Чорногорія почали переговори про вступ до Євросоюзу, Боснія претендує на статус кандидата в ЄС, а Косово розраховує офіційно стати кандидатом. Албанія і Македонія можуть стати членами Євросоюзу вже в цьому році, якщо Македонії вдасться вирішити з Грецією суперечку про свою назву, оскільки Македонією називається і прикордонний регіон Греції.

Також існує конфлікт в зв’язку з невизнанням Сербією та іншими країнами незалежності Косово.

«ЄС не може і не буде імпортувати двосторонні суперечки, тому всі зацікавлені партнери західних балканських країн повинні врегулювати такі суперечки в терміновому порядку», – йдеться в документі.

Нагадаємо, Євросоюз заявив, що для нормального функціонування безвізового режиму Україні потрібно негайно активізувати протидію корупції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *