Як проходять уроки вчительки, яка потрапила до десятки найкращих педагогів України

Учні називають її просто пані Олена і вважають не шкільною вчителькою, а наставницею. Львів’янка Олена Гальвіцька увійшла до десятки найкращих вчителів країни. Тепер змагатиметься за перемогу: 250 тисяч гривень і поїздку на освітній форум у Дубаї. Які ж уроки в однієї з найкращих вчительок країни – дивіться далі.

У другому класі 24-ї школи Львова день почався з інтриги. Вчителька принесла до класу загадкову коробку. Відкривши її, діти побачили героїв пальчикового театру – це ще одне хобі Олени Гальвіцької.

Читайте також: Вчитель з Харкова проводить унікальні уроки з патріотичного виховання: захопливі фото та відео

У класі пані Олени навчаються двадцять дев’ять діток. Їхня наука більше схожа на захопливу гру: працюють у командах, читають енциклопедії та пропонують вчительці свої ідеї.

Такі у нас відбуваються уроки: спочатку ми збираємося на килимку, потім нам все розказує наша вчителька,
– розповів учень другого класу Михайло.

Як проходять уроки вчительки, яка потрапила до десятки найкращих педагогів України
У класі пані Олени навчаються двадцять дев’ять діток / Фото Надія Швадчак, «Нова українська школа»

Ще бувши студенткою, Олена почула визначні слова: «Не знаю, ображу тебе чи втішу, але ти – природжений вчитель«. Згодом вона передумала бути перекладачкою та стала вчителькою. Наприкінці 80-х, коли вона почала свою роботу, було важко говорити про якісь освітні інновації, але все ж Олена змогла випросити у директора особливі п’ятниці: раз на тиждень переставляла парти для роботи в групах.

Як пише «Нова українська школа«, щоп’ятниці Олена Гальвіцька проводила незвичні заняття: кожна дитина заводила окремий зошит, в якому завдання можна було виконувати різними ручками. Як виявилося згодом, більшість речей, які вона впроваджувала інтуїтивно, були описані у методиках.

Олена ще наприкінці 80-х організовувала для дітей цікаві уроки / Фото Надія Швадчак, «Нова українська школа»

Олена Гальвіцька за таким принципом працює вже з десяток років. Та навіть увійшла у творчу групу, яка напрацьовувала стандарти Нової української школи.

Я вважаю, що діти для того, аби успішно навчатися, не можуть сидіти класично. Тобто не можна дивитися у потилицю один одному і при тому творчо працювати, думати й хотіти вчитися,
– наголосила вчителька.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *