Втрачена воєнна розвідка – без перспектив на покращення!

Нещодавно відомий український журналіст Володимир Бойко оприлюднив кричущі факти некомпетентності та, можливо, зради інтересів українського народу колишнім і теперішнім керівництвом Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Зокрема, на думку журналіста, який володіє великим об’ємом інсайдерської інформації, затримання вже другого співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони України, який працював за кордоном під прикриттям журналіста, а також провал агентури ГУР МО в Криму – це яскраве свідчення того, що відбувається, якщо на чолі спецслужби поставити корупціонерів, які ніколи не мали реального відношення до оперативної роботи.

 

На наш погляд, особливої уваги компетентних органів потребує діяльність  заступника глави Адміністрації Президента Валерія Кондратюка, який до 15 жовтня 2016 року обіймав посаду начальника ГУР МО України. Володимир Бойко вважає, що це один з двох колишніх співробітників СБУ, які вважались встановленими агентами іноземної спецслужби.

Щоправда, якщо Кондратюка контррозвідка вважала людиною, завербованою в 90-х роках минулого століття американцями (хоча існує думка, що співпрацювати зі спецслужбами США Кондратюк почав пізніше, коли з 2001 по 2003 рік разом з майбутнім головою СБУ Валентином Наливайченком працював у Генеральному консульстві України в Сполучених Штатах), то його попередник на посаді заступника глави Адміністрації Президента Андрій Таранов був свого часу звільнений з СБУ через неформальні відносини з ізраїльською розвідкою. При цьому, мова йшла про 17 тис. доларів, отриманих аташе України з питань оборони Тарановим від МОССАД.

Втім, призначення Кондратюка на посаду начальника ГУР МО України стала шоком для воєнних розвідників не через його репутацію агента іноземної спецслужби, а тому, що Кондратюк уяви не має про оперативну роботу й до березня 2014 року працював по лінії міжнародних зв’язків СБУ, влаштовував прийоми іноземних делегацій та писав від імені керівництва СБУ поздоровні телеграми керівникам розвідок дружніх країн.

Нинішній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василь Бурба, який прийшов у ГУР разом з Кондратюком і попервах був його заступником, також до оперативної роботи мав дуже опосередковане відношення – до потрапляння у воєнну розвідку він очолював другий відділ у Головному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю СБУ й, як стверджують злі язики, весь свій службовий час приділяв лише обслуговуванню бізнес-інтересів тодішнього начальника Главку «К» Балахонова. А ще, до сфери його службових інтересів належало підтримання контактів з агентурою СБУ серед активістів «Автомайдану» та загадкове спалення автомобілів учасників акцій протесту.

Результат діяльності таких «фахівців» як Кондратюк і Бурба цілком закономірний: регулярні провали агентури, затримання нелегалів, арешти офіцерів ГУР МО, які працюють за кордоном під журналістським прикриттям. Тому треба лише дивуватись чемності керівництва Білорусі, яке не роздмухує галас навколо затримання українського «журналіста» Шаройка – на відміну від Москви, де торік з великим задоволенням затримали співробітника ГУР МО України «журналіста» Сущенка через бездарні витівки його начальства.

До речі, про рівень професіоналізму керівництва ГУР МО України свідчить хоча б той факт, що Шаройко до переходу на оперативну роботу обіймав у воєнній розвідці відкриту посаду – він очолював прес-службу Головного управління розвідки й засвітився як воєнний розвідник ще в 2006 році. За таких обставин відправляти його у відрядження за кордон можна було лише під дипломатичним прикриттям, а ніяк не в якості журналіста.

Тим не менш, ані провал Сущенка, ані провал Шаройка, ані сумна доля українських «ГУРівців», затриманих у Криму, ані перманентні чутки про участь воєнних розвідників у торгових операціях з окупованими територіями досі так і не стали підставою для обговорення (хоча б на закритому засіданні профільного Комітету Верховної Ради України) компетентності начальника ГУР МО. На превеликий жаль, оприлюднені факти знаходять своє підтвердження і через інші джерела та створюють підґрунтя для остаточного розвалу такого важливого розвідувального органу, який би мав бути на передньому краї боротьби з російською гібридною агресією.

Перефразовуючи Ремарка з сумом можна констатувати, що українська воєнна розвідка завдяки таким як Кондратюк та Бурба все ще знаходиться у сутінках між надією і відчаєм. А за сутінками йде ніч…

Андрій Коротко для majdan.net

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *