Томос для України: стало відомо, чому нервує Росія

Росія не сприймає отримання автокефалії Українською православною церквою, адже по суті, це означало б відмову від зазіхань на українську територію і частину нашої духовної традиції.

Таку думку у другій частині інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ висловив відомий вчений-релігієзнавець, депутат Верховної Ради Віктор Єленський.

Він розкрив суть поняття “помісний” – українська церква названа за місцем, а не тому, що в ній лише етнічні українці. Вона відкрита для представників усіх національностей.

“У сербів є незалежність – є автокефальна церква, втрачають незалежність – втрачають і автокефалію. Коли ж вони в 19 столітті знову завоювали незалежність, то король і митрополит звернулися до Константинопольського патріарха, і він відповів, що оскільки Королівство сербів і хорватів стало незалежним, а до мене звернулися король і митрополит, то я вирішив дарувати їм автокефалію”, – навів приклад Єленський.

Подібне формулювання є й в українському томосі. Патріарх Варфоломій надав автокефалію ПЦУ на підставі політичної незалежності українців та зверненнях світських і церковних властей.

“Невизнання автокефалії за церквою того чи іншого народу, який знайшов свою незалежність, по суті справи, означає невизнання державності цього народу, навіть в 21 столітті”, – наголосив експерт.

Він додав, що у Росії заперечують незалежність України та хочуть підкреслити своє право на нашу територію і частину нашої духовної традиції.

“Звичайно, Російська церква – не самостійний актор цієї геополітичної гри. Вона, по суті справи, м’яка сила Кремля”, – зазначив Єленський.

Повну версію другої частини інтерв’ю Віктора Єленського НАРОДНІЙ ПРАВДІ читайте тут: Томос для України: що треба знати про УПЦ МП і плани Путіна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *