Прокурор САП, який закрив справу Авакова, відомий іншими резонансними справами

prokuror sap

Прокурор САП, який закрив справу Авакова, відомий іншими резонансними справами

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Василь Кричун, який закрив кримінальне провадження за підозрами сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова і колишнього заступника глави МВС Сергія Чеботаря, раніше закривав підозри і в інших справах.

Про це пише «Слово і Дело».

Наприклад, 22 грудня 2017 року прокурора САП Кричун закрив кримінальне провадження за підозрою народного депутата Олеся Довгого в зловживанні службовим становищем. Як відомо, за версією слідства, Довгий, зловживаючи службовим становищем, сприяв у незаконному виділенні земель приватним кооперативам на Жуковому острові в 2007 році. Справу закрили за відсутністю достатніх доказів для доведення вини нардепа.

У тому ж 2017 році прокурор Кричун скасував підозру начальнику відділу продажів і маркетингу ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Олексію Мороховцю на підставі відсутності складу злочину (п. 2 ч. 1 ст.284 КПК України). За інформацією НАБУ, Мороховець здійснював пошук клієнтів в інтересах іноземних компаній-посередників, через яких поставлялася з ОГХК титанове сировину, вів з ними переговори і погоджував ціни на продукцію.

Також у справі ОГХК, за інформацією журналіста «Слова і Діла», Кричун відмовлявся погоджувати підозри ще трьом особам, які нібито причетні до злочину, — Світлані Ільтьо, Вольфгангу Айбергеру (директор фірми Steuermann) і С. Зайцю. До того ж, за даними журналіста, в цій справі проходили переговори про угоду зі слідством.

Ще раніше, а саме 1 березня 2017 року, зазначений прокурор САП закрив кримінальне провадження за підозрою в. о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Сергію Протасу в одержанні неправомірної вигоди на підставі відсутності складу злочину (п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України). В рамках слідчих дій детективи встановили, що Протас спільно з начальником департаменту санітарної служби України Олександром Чепурним просив надавати йому неправомірну вигоду за те, що він преміював директорів і заступників директорів обласних лабораторних центрів до Дня медичного працівника в розмірі двох посадових окладів. У той же час половину вони повинні були віддати Протасу, говорилося в розслідуванні.

Крім того, Кричун скасував підозру спільникові директора Інституту агроекології і природокористування НААН Ореста Фурдичка Сергію Косогову, який раніше був директором ТОВ «Сател Україна». Саме у цього підприємства, за версією слідства, Фурдичко вимагав хабар за продовження співпраці. Підозра було скасовано ще 26 січня 2018 року на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. У той же час, за версією НАБУ, Косогов і Фурдичко діяли спільно, що підтверджується зібраними доказами.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *