Постпред України в ОБСЄ нагадав спецпредставнику Сайдіку про кордон

Постпред України в ОБСЄ нагадав спецпредставнику  Сайдіку про кордон

 Під час переговорів в рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) важливо зосередити особливу увагу на імплементації пункту 4 Мінського протоколу, який передбачає забезпечення постійного моніторингу на російсько-українському державному кордоні та верифікації з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України та РФ.

На цьому наголосив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 4 липня, повідомляє Укрінформ.

"Я хотів би звернути Вашу увагу, пане посол Сайдік, на пункт 4 Мінського протоколу, який разом з Мінським меморандумом і Мінським пакетом заходів складають Мінські домовленості. Цей пункт щодо забезпечення постійного моніторингу на російсько-українському державному кордоні та верифікації з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України та Російської Федерації залишається надзвичайно важливим, оскільки Російська Федерація продовжує постачання зброї, боєприпасів та людей до окупованих районів Донбасу, що підриває виконання інших безпекових пунктів", — сказав Цимбалюк у своїй заяві у відповідь на звіт спецпредставника Діючого голови ОБСЄ в Україні та в ТКГ Мартіна Сайдіка.

Український дипломат зазначив, що велика військова присутність Росії на окупованих районах Донбасу у поєднанні з непередбачуваністю військових намірів Кремля, підкреслює важливість питання щодо українсько-російського державного кордону для припинення бойових дій на Донбасі. "Зв’язок між забезпечення прозорості на кордоні та безпековою ситуацією на лінії зв’язку не потребує додаткових пояснень", — сказав він. 

Цимбалюк підкреслив, що виконання безпекових положень — встановлення всеохоплюючого і сталого режиму припинення вогню, розмежування сил та розмінування, роззброєння і виведення російських збройних формувань з окупованих районів Донбасу – "є необхідним для забезпечення подальшого прогресу на політичному треку, на якому Україна вже зробила все, що можна було на цьому етапі, і навіть більше".

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *