Передсмертні судоми “Опоблоку” або Як колишні регіонали з’ясовувують стосунки завдяки поліції

Днями у закритому режимі пройшов з’їзд «Опозиційного блоку», в ході якого було вирішено підтримати Олександра Вілкула, заступника голови партії, в якості кандидата в президенти. Щоправда висувати Вілкула опоблоківці будуть під час наступної партійної «летючки», яка за попередніми даними відбудеться у січні 2019-го.

Як розповідають «off recоrd» учасники нинішнього з’їзду, під час свого виступу Олександр Вілкул, вочевидь, відчувши на собі усі принади зіркової хвороби, говорив з позиції без п’яти хвилин лідера «Опозиційного блоку» (ОБ), який нещодавно розколовся на тепер ворожі один до одного табори . Говорив багато і пафосно, штампами і загальними фразами.

Що він сказав? Жорстко критикував Бойка і ще кількох колишніх колег, які намагаються створити якусь там платформу «За життя», чи за смерть, Бог їх знає. Ще казав, що у нас сьогодні є кілька завдань. Перше – домогтися миру. Друге – дати людям зарплату на Батьківщині, щоб вони не їхали за кордон. Третє –  добитися позаблокового статусу України,
– розповів 24.tv нардеп від «Опоблоку».

Один з лідерів «ОБ» Борис Колесніков, який в неформальних бесідах, іронічно, критично з вживанням в тому числі «гаряченьких» слів говорить про недавніх союзників, які створили «Опозиційну платформу – За життя» на з’їзді вирішив зіграти роль такого собі голуба миру.

Ніякого розколу немає. Наше завдання – президентські і парламентські вибори. Мета проста – домогтися соціально відчутного результату, а для цього треба повернутися на тверді рейки справжньої, а не фіктивної децентралізації, домогтися миру, тому що без миру ніякого економічного і соціального успіху бути не може,
– заявив він.

Борис Колесніков / Фото з відкритих джерел

Читайте також: Президентом України може стати «темна конячка»

Пан Колесніков повідомив журналістам, що на з’їзді були присутні 148 з 168 делегатів, які представляли 18 партійних організацій (усього їх є 24). При цьому ні виключених з партійної фракції в парламенті Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна, ні інших представників цієї групи на з’їзді не було. Тим не менше, Колесніков констатував легітимність з’їзду і прийнятих ним рішень, в той час як представник «За життя» Нестор Шуфрич називає з’їзд фейковим.

Як нам стало відомо, в ході закритого з’їзду, в атмосфері повного «одобрямсу», без предметного обговорення і внесення поправок була затверджена нова редакція статуту партії, згідно з якою цією політичною структурою віднині керуватимуть не два співголови, а, власне, уся політрада партії. Головою політради обраний Борис Колесніков, а до її складу увійшли керівники облорганізацій та парламентарі з так званої групи Ахметова.

Вельми цікавий момент: після нещодавнього виключення з лав фракції «ОБ» Юрія Бойка, Сергія Льовочкіна та деяких інших нардепів, на з’їзді не піднімалося питання про їх «вигнання» з самої партії. До речі, сам Бойко навіть написав заяву до поліції щоб зупинити проведення з’їзду партії 15 грудня.

Передсмертні судоми “Опоблоку”  або Як колишні регіонали з'ясовувують стосунки завдяки поліції
Юрій Бойко і Сергій Льовочкін / Колаж 24 Каналу

В чому суть? Згідно зі статутом партії, призначити з’їзд може тільки політрада, яка в «Опозиційному блоці» складається з восьми осіб. Групу Ахметова представляють Вадим Новинський, Борис Колесников, Олександр Касянюк і Юрій Воропаєв. Групу Фірташа – Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Сергій Ларін та Олександр Пузанов. Зі зрозумілих причин «газова група» в голосуванні за проведення з’їзду участі не приймала, тому пан Бойко звинувачує групу «ахметівських» в спробі рейдерського захоплення партії і в своїй заяві до Нацполіції вимагає притягнути колишніх колег по партійному цеху до відповідальності за статтями 170 ( Перешкоджання діяльності політичних партій) та 358 (Підробка документів) Кримінального кодексу.

Читайте також: Україна – не Франція: на Майдані життя віддавали за країну, а в Парижі просять пільг

Але не поліцією єдиною! Вчорашні «опоблоківці» і нинішні представники опозиційної платформи «За життя» звернулися також до Мінюсту з проханням визнати з’їзд ОБ незаконним, а рішення прийняті в ході цього заходу — нелегітимними. Втім, в Міністерстві юстиції відмовилися прийняти до виконання постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 12 грудня, яким забороняється змінювати установчі документи партії та будь-які відомості про неї.

До речі, самі «хрещені батьки» новоствореної партії «За життя» 13 грудня також провели партійний з’їзд, на якому крім Вадима Рабиновича в президії засідали Віктор Медведчук і Нестор Шуфрич. З’їзд прийняв зміни до статуту партії, які стосуються переформатування назви партії на «Опозиційну платформу – За життя». Сайт партії повідомляє, що на наступному з’їзді (у січні) буде прийматися рішення про висунення кандидата в президенти, яким стане Юрій Бойко.

Передсмертні судоми “Опоблоку”  або Як колишні регіонали з'ясовувують стосунки завдяки поліції
Рабінович та Медведчук під час з’їзду своєї партії, фото з сайту «За життя» / Фото з сайту «За життя»

Підводячи риску під усіма перипетіями, що відбуваються в «Опоблоці» і навколо нього, можна констатувати, що ця нашвидкоруч створена перед парламентськими виборами-2014 структура де-факто мертва.

Перед виходом з ОБ Рабиновича, Бойка і компанії, покинув «Титанік» «Опоблоку» ще один амбітний діяч — Євген Мураєв. Він пішов зі скандалом і, звинувативши Рабиновича у співпраці з Льовочкіним, створив власну політсилу «Наші».

Цікаво, що останні дослідження Київсього міжнародного інститут соціології показала: мешканці Півдня та Сходу (11,3%) наразі підтримують «Опозиційну платформу – За життя» (Бойко, Рабинович, Медведчук). У той же час в активі «Опозиційного блоку» мізерні 2% в регіонах, які вважаються електоральним ядром вчорашніх регіоналів. Звичайно, «ахметівці» ретельно вивчають електоральні настрої, тому не виключено, що на найближчому з’їзді окрім висування Вілкула на пост президента, змінять і партійну вивіску, аби скинути шлейф негативу «Опозиційного блоку». Але навряд чи це суттєво вплине на подальше місце учорашніх соратників Януковича під політичним сонцем. Тут доречно було б згадати вічно актуальне: «А вы, друзья, как не садитесь…».

Читайте також: Україна два тижні в «положенні»: чи виправдав себе воєнний стан і що буде далі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *