Львівська Зе-команда: депутат ЛМР Крачковський та «король контрабанди» від комуніста Калетніка, — Bihus.Info

Журналістам вдалося з’ясувати, що до непублічної частини команди Володимира Зеленського належать два персонажі, які мають певний стосунок до Львова та Західної України. Йдеться про депутата від БПП у Львівській міській раді Анатолія Крачковського та неофіційного «короля контрабанди», ставленика одіозного члена КПУ та Партії регіонів Ігоря Калетніка Іллі Павлюка.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info), пише Українська правда.

Автори розслідування зазначили, що отримали «злив» – листування учасників команди Зеленського, однак перевірили інформацію і підтвердили її достовірність.

Так повідомляється, що виборчий штаб Зеленського умовно поділений на чотири групи.

««Квартал», «Дядя», «Нижние» та «Регионы» – так описав структуру штабу Зеленського у розпал передвиборчої кампанії координатор Зе-команди Олександр Корнієнко у листуванні з виконавчим продюсером «Кварталу» Сергієм Трофімовим», – йдеться у публікації.

Повідомляється, що групою «Дядя» керує адвокат олігарха Ігоря Коломойського Андрій Богдан.

Як зазначається, самого Коломойського у команді називають «Дядя» або «Людина з Женеви».

Автори вказують, що роль Богдана як посередника між Зе-командою і Коломойським олігарх фактично сам підтвердив у розмові з Bihus.Info, а також визнали у штабі Зеленського.

«Між тим з листування членів Зе-команди можна зрозуміти, що функції Богдана в штабі Зеленського виходять далеко за межі юридичного напрямку. У листуваннях співробітники штабу говорять між собою, що у Богдана є відокремлений «медіа-офіс» з власним бюджетом, управлінням та повноваженнями», – йдеться у розслідуванні.

Зазначається, що два тижні тому журналісти зафіксували на відео, як Богдан йде на обід саме з групою медійників у кафе поряд зі штабом.

«Поруч з адвокатом – засновник продакшну «Гуд Медіа», який займається трансляціями, зйомкою соціальної та політичної реклами Кирило Тимошенко і «кварталівець», ведучий Артем Гагарін. В листуваннях штабістів Тимошенка згадують саме як члена групи «Дядя»«, – сказано у програмі.

Повідомляється, що ще одна з груп впливу у штабі Зеленського – група «Нижние». «Назва групи збігається, ймовірно, з прізвищем лідера – юриста Сергія Нижного. Нижний і його юридична компанія «Хіллмонт Партнерс» співпрацювали з «Кварталом», консультували студію щодо податків, зараз обслуговують партію. За словами штабістів, група «Нижние» – теж абсолютно окрема одиниця», – пояснюють автори розслідування.

«Я координую роботу юристів, як партнер компанії, яка залучена в процес як зовнішній консультант», – так прокоментував нам свою роль у штабі Сергій Нижний.

Зазначається, що водночас в листуванні вплив Нижнего виглядає ширшим, ніж просто юридичні консультації.

При цьому за даними журналістів, житло, в якому мешкає нардеп та соратник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, розділили на дві квартири, і власником однієї з них став саме Сергій Нижний.

«Нині Геращенко відкрито підтримує Володимира Зеленського. Нижний спростовує будь-який зв’язок з нардепом: «Він сусід мій, я купив квартиру, а він знімає квартиру поруч на сходовій клітині»«, – додали розслідувачі.

Повідомляється, що третю групу штабісти називають «Регионы».

«Лідер цієї групи – Ілля Павлюк, якого в листуваннях називають «Ілля Миколайович». За президентства Януковича Павлюк «засвітився» помічником нардепа Ігоря Калєтніка», – розповіли у програмі.

Зазначається, що головна функція Павлюка в штабі Зе – координація і фінанси регіональних представників Зе-команди. Наприклад, пошук фізичних осіб-підприємців зі стабільним доходом та без боргів для поповнення через них виборчого фонду або ж контроль на місцях.

«Через Павлюка проходить координація і фінанси, але його прізвище не згадується на сайті Зе-команди. Можна припустити, що його роль не афішують навмисно. Більшість згадок Павлюка у ЗМІ стосуються періоду його діяльності часів Януковича», – йдеться у програмі.

У розслідуванні додають, що у статтях того періоду Павлюка називають «рішалою на митниці», «посередником у митних питаннях» і навіть «королем контрабанди» у західному регіоні.

«В момент активної співпраці з митницею Павлюка її офіційно очолював Ігор Калєтнік», – розповіли автори програми.

Скріншот з відео: BIHUS info/YouTube

Скріншот з відео: BIHUS info/YouTube

На Львівщині Павлюк співпрацює з екс-ударівцем, депутатом Львівської міської ради від БПП Анатолієм Крачковським.

«Зокрема, Павлюк тісно спілкується з екс-ударівцем у Львівській міській раді Анатолієм Крачковським. Той надсилає йому фото банківського чеку, перерахувавши 80 тис. грн. на громадську організацію команди Зе. Далі Павлюк призначає йому зустріч у Києві», – стверджують журналісти.

Скріншот з відео: BIHUS info/YouTube

Скріншот з відео: BIHUS info/YouTube

Повідомляється, що четверта група впливу у штабі – «Квартал».

«Її лідери – бізнес-партнери Зеленського по кіноіндустрії брати Сергій та Борис Шефіри. Проаналізувавши листування, можна припустити, що Сергій вирішує фінансові питання», – йдеться у публікації.

Зазначається, що жодного з цих членів команди Зеленський не показав в ефірі каналу Коломойського в якості своїх публічних представників, а тих, хто насправді вирішує питання – приховують.

При цьому у розслідуванні наголошують, що всі групи впливу не особливо ладнають між собою і не деякі з них не вірять у плідну співпрацю у випадку, якщо Зеленський стане президентом.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *