Колишні нацисти досі отримують «пенсії Гітлера», – Nieuwsblad

У Бельгії до 30-ти громадян і нині отримують пенсію від Німеччини, яку призначив ще фюрер Адольф Гітлер у 1941 році.

Пенсія, яку називають «гітлерівська плата за вірність та покірність» або «пенсія Гітлера», має досить солідний розмір – від 425 до 1275 євро. Отримують люди, які воювали за нацистську Німеччину під час Другої світової війни, або їхні спадкоємці.

У Бельгії вже давно обурювалися через наявність таких пенсій. Й ось нарешті тамтешній парламент вирішив ці виплати припинити. Але головна причина – зовсім не етичні норми, а той факт, що бельгійці, які отримують гроші, не платятьподатки до державної казни.

Минулого тижня бельгійські політики домовилися покласти край ситуції з отриманням пенсій від Німеччини громадянами, що співпрацювали з нацистським режимом, – пише Nieuwsblad.

Видання також повідомляє подробиці: «Парламентський комітет з міжнародних відносин проголосував за резолюцію пре те, що Бельгія буде обмінюватися даними про засуджених нацистів з Німеччиною. Скільки бельгійців отримують німецькі пенсії «за вірність та покірність» достовірно не відомо. Офіційних даних немає, але минулого року з`явилась інформація, що таких «пенсіонерів» – 22″.

Однак, на думку експертів, їх значно більше – до 30-ти.

Суми пенсій колишніх прислужників нацизму розраховані на основі об’єму наданих ними послуг, – каже науковий співробітник бельгійської «Групи пам‘яті» Елвін де Конінк. – Варто відзначити, що терміни ув’язнення німецький уряд також зараховує в якості робочого часу. Чим довше людина сиділа у камері, тим більша її пенсія.

Читайте також: Росія не зможе приховати свої військові дії за кордоном, – The New York Times

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *