Дебати кандидатів у президенти: як політики відповідали на тему реформ

Експерти реанімаційного пакету реформ запросили представників топових кандидатів у президенти, щоб ті озвучили свої програми і, можливо, подискутували на тему реформ, яких потребує країна.

На дебати запросили найрейтинговіших кандидатів у президенти: Володимира Зеленського , Юлію Тимошенко, Петра Порошенка, Анатолія Гриценка, Олега Ляшка та Андрія Садового. Тільки Юрія Бойка, в якого теж високий рейтинг, не запрошували через його проросійські погляди.

Читайте також: Медична реформа: що пропонують кандидати в президенти

Однак, п’ятеро кандидатів делегували своїх представників.

Як кандидати відповідали на тему вступу до ЄС та ринку землі

Щодо низки питань у представників кандидатів риторика була однакова: наприклад, стосовно євроатлантичної інтеграції.

Команда Анатолія Гриценка наголосила, що виступає за євроатлантичну інтеграцію все життя, а представниця Порошенка сказала: «Наша місія – це вступ до Євросоюзу і НАТО». Команда Тимошенко теж так вважає.

Порошенко планує подати заявку на вступ України до Євросоюзу

Щоправда, на деякі питання – відповіді різнились, як-от: чи варто відкривати ринок землі.

Землю – народу, кажуть у команді Ляшка. «Земля має належати українцям, фермерам – тим, хто на ній живе і працює», – відповів представник кандидата в президенти Олега Ляшка Віктор Галасюк.

Ляшко наголошує, що земля має належати українцям
Ляшко наголошує, що земля має належати українцям

У команді Садового – ситуацію розглядають глобально.

Модель пропонує почати продаж землі з невеликих лотів державних земель. Це сформує ринок та ціну. В першу чергу, варто продавати землю громадянам України – фермерам,
– розповіла представниця кандидата в президенти Андрія Садового Тетяна Острікова.

Однак, набагато цікавіше було би побачити дебати між головними претендентами на крісло глави держави.

Читайте також: Президентські вибори-2019: скільки українців змінили місце голосування

А от в Україні у березні на суспільному мовленні запустять ток-шоу з кандидатами. Планують, що їх буде по троє в одній програмі. Однак, чи прийдуть топові – невідомо.

Експерти прогнозують, що на дебати на українському телебаченні прийдуть лише ті політики, які хочуть пропіаритись за будь-яку ціну і яким далеко до першої п’ятірки лідерів.

Як проходять дебати кандидатів у президенти у США

На Заході велику роль відіграють дебати між кандидатами. Зокрема, у США глядачі з нетерпінням їх чекають. Спочатку кандидати-однопартійці дебатують між собою – під час внутрішньопартійних виборів у Республіканській та Демократичній партіях.

А далі кілька раундів словесного двобою проходять між кандидатами від партії.

Там суспільство бачить чесне змагання, там проходять чесні вибори і дебати багато що вирішують. Під час дебатів фактично проявляються всі слабкі і сильні сторони підготовленості до цієї високої посади,
– вважає політичний експерт Олександр Солонтай.

Інколи двобій відіграє вирішальну роль – розповідає журналістка «Голосу Америки» Тетяна Ворожко.

Вона зазначила, що найперші дебати відбулись в 1960 році між Джоном Кеннеді і Річардом Ніксоном. Історики вважають, що саме ці дебати вирішили долю перегонів, бо тоді виборці надали велику перевагу молодому та харизматичному Кеннеді.

Дебати між кандидатами у президенти США Джоном Кеннеді та Річардом Ніксоном
Дебати між кандидатами у президенти США Джоном Кеннеді та Річардом Ніксоном

Коли і як відбудуться вибори президента України?Центральна виборча комісія зареєструвала 44 кандидатів у президенти. Але остаточний перелік кандидатів стане відомий 8 березня. 31 березня (в неділю) відбудеться перший тур голосування за майбутнього голову держави: проголосувати можна буде з 8:00 до 20:00. Офіційні результати першого туру мають оголосити до 10 квітня. Якщо ж доведеться проводити другий тур виборів, то відбудеться він 21 квітня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *