Чому долар знову дорожчає: фінансисти розповіли про новий спосіб тиску на валюту

На думку фінансистів, зростання курсу долара може бути наслідком застосування нового способу тиску на валюту, який використовують експортери.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на UBR.ua.

Експерти по-різному пояснюють валютне подорожчання. Одні вважають, що це спекулятивна гра на підвищення курсу долара, якою користуються експортери, через більш вигідну подальшу конвертацію виручки. Інші ж вважають, що це природні причини.

На думку директора казначейства Банку Кредит Дніпро Олега Курінного, підвищений попит на долар привів до ситуативного зростання котирувань. Причиною зростання може бути сформований відкладений попит з боку імпортерів, через те, що вони планують придбати за більш вигідним курсом валюту, яку після продадуть за кордоном під придбання держоблігацій.

“Але обсяг продажу валюти нерезидентами був нижчим очікуваного, так як Мінфін реалізував ОВДП на 2 млрд грн. Хоча попередньо було оголошено 3 млрд грн”, — додав Олег Курінний.

У тому, що експортери зацікавлені в поточних погашеннях держоблігацій, з ним згоден і фінансовий експерт Василь Невмержицький.

“Дійсно, на середу зібралося багато заявок на купівлю долара, і всі розраховували на нерезидентський долар під ОВДП. Але не можна забувати, що було погашення держоблігацій на 1 млрд грн, і може частина отриманої гривні також конвертувалася у валюту”, — повідомив експерт.

За його словами, через безготівкове подорожчання, ціни на оптовому готівковому ринку трохи підросли.

Нагадаємо, на думку експертів, у серпні долар може побити новий анти-рекорд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *